Campurile marcate cu steluta (*) sunt obligatorii.
Te afli aici: Start Stiri Sporting Club Vaslui-CFR Cluj, 1-1

Sporting Club Vaslui-CFR Cluj, 1-1

[VIDEO-conferinta de presa Augusto Inacio]
Vasluiul a facut luni seara un meci de zile mari in fata liderului de moment din Liga Intai si a dat dovada de o forta de joc si tarie de caracter impresionante, mai ales ca timp de 75 de minute "galben-verzii" au jucat cu un om mai putin. Hugo Luz a fost eliminat in minutul 14 pentru o intrare la Sougou, iar imediat CFR-ul a deschis scorul la una din singurele faze periculoase in careul lui Borjan, prin Ronny, dupa o centrare a lui Sougou (min.15). Doar 6 minute le-au trebuit vasluienilor sa revina! Wesley a s-a strecurat in careul clujenilor si a inscris un gol spectaculos din cadere pentru 1-1!

Vasluiul a iesit la joc si chiar daca a dus lipsa unui om pe teren, a suplinit prin efortul considerabil al jucatorilor. CFR-ul a preferat sa stea mai mult in aparare si sa incerce sa dea lovitura pe contraatac, insa nici asa nu prea l-au deranjat pe Borjan. Bello si Costin si-au trecut si ei numele in dreptul marilor ratari. Daca primul dintre ei a ratat incredibil in pozitie de unu la unu cu portarul oapetilor, Costin i-a crescut cota lui Beto, care a scos un sut violent al mijlocasului in corner! S-a incheiat 1-1 si Vasluiul sta pe podium cu 43 de puncte.
Iata si echipa Vasluiului: Borjan - Milanov, Constantin, Anderson, Hugo Luz (rosu in min.14), N'Doye, Stanciu (Costin min.70), Adailton, Wesley, Sanmartean (Paito min.44), Temwanjera (Bello min.64).

Trebuie sa fii inregistrat pentru a posta un comentariu.