*
    *
    *
    Campurile marcate cu steluta (*) sunt obligatorii.
Te afli aici: Start Stiri Sporting Club Vaslui-Rapid, 0-1 in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei

Sporting Club Vaslui-Rapid, 0-1 in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei

[VIDEO-conferinta de presa Augusto Inacio]
Vasluiul nu a reusit miercuri seara sa se impuna in fata Rapidului si a cedat cu scorul de 0-1 dupa ce "galben-verzii" au avut la randul lor ocazia de a deschide scorul inca din primele minute prin Bello. Oaspetii au blocat mai toate actiunile Vasluiului la mijlocul terenului si s-au aparat in bloc, mai ales dupa ce au deschis scorul prin Herea. Stefan Grigorie a fost oprit prin fault de Borjan, iar decarul Rapidului a transformat in doi timpi, Herea oprindu-se exact inainte de a lovi balonul. Costin a avut egalarea in gheata dreapta, insa sutul sau a fost blocat, iar in ultimele minute, Mike a fost busculat in careu de fundasii rapidisti, fara ca centralul Avram sau tusierul sa ia vreo decizie. Cu avantaj de un singur gol, Rapidul a luat o optiune serioasa de a se califica in finala, insa mai sunt cel putin 90 de minute de jucat, in care Vasluiul poate intoarce rezultatul.

Trebuie sa fii inregistrat pentru a posta un comentariu.