*
    Campurile marcate cu steluta (*) sunt obligatorii.
Te afli aici: Start Stiri Sporting Club Vaslui-Concordia Chiajna, 4-0

Sporting Club Vaslui-Concordia Chiajna, 4-0

[VIDEO - conferinta de presa Augusto Inacio] Vasluiul are un inceput de an senzational cu 2 victorii din tot atatea meciuri oficiale, iar daca este sa analizam calitatea meciurilor, "galben-verzii" joaca din ce in ce mai bine! Augusto Inacio isi pune incet-incet amprenta asupra jocului echipei, iar Vasluiul a inceput sa arate ca practica un fotbal de calitate!
Vasluiul a inceput cu urmatorul 11: in poarta Milan Borjan - Milanov, Papp, Constantin, Paito, N'Doye,  Adailton, Stanciu, Wesley, Sanmartean, Temwanjera, iar rezerve: Straton, Savio, Gheorghiu, Bello, Anderson, Hugo Luz, Gladstone. Primul gol al vasluienilor a venit in urma unei faze prelungite de atac, Milanov a ridicat balonul peste portarul oaspetilor, iar Wesley a avut de indeplinit o simpla formalitate (min.14). 20 de minute mai tarziu, Adailton si-a incercat sutul de la distanta si a reusit sa-l surprinda pe goalkeeperul Concordiei, acesta scapand mingea in plasa. Prima repriza avea sa ofere spectatorilor si cel de-al treilea gol! Martins Mucuana (Paito) a centrat de pe stanga in mijlocul careului Chiajnei (min.43), iar portarul Idan a completat seria de gafe cu inca una, mingea trecand pe langa el in plasa! 3-0 la pauza, iar Reghecampf l-a lasat la cabine pe Idan, prima schimbare fiind chiar portarul! Tabloul dezastrului Concordiei a fost completat de Sanmartean in minutul 64, atunci cand playmakerul vasluian l-a umilit si pe cel de-al doilea portar al Chiajnei trimitand balonul printre picioarele unui aparator la coltul lung pentru 4-0.

Trebuie sa fii inregistrat pentru a posta un comentariu.