Campurile marcate cu steluta (*) sunt obligatorii.
Te afli aici: Start Stiri FC Vaslui-Debrecen, 2-1

FC Vaslui-Debrecen, 2-1

wesley_-vaslui-lillePrima victoria a Vasluiului in Antalya!
Sub comanda lui Augusto Inacio galben-verzii au reusit prima victorie in cantonamentul din Turcia in fata liderului din Ungaria. FC Vaslui-Debrecen s-a incheiat 2-1 pentru moldoveni, dupa ce ungurii au deschis scorul. In minutul 21, adversarii au reusit sa bage mingea in plasa lui Zotti in urma unei lovituri libere din preajma careului. Balonul a lovit zidul, iar goalkeeperul Vasluiului a fost prins pe picior gresit si nu a mai putut evita golul. Egalarea a venit la mai putin de un sfert de ora prin Temwanjera. Varful Vasluiului a sutat puternic de la aproximativ 15 metri de poarta, fara speranta pentru goalkeeperul maghiar. Golul de 2-1 a venit in urma unei faze spectaculoase. Milanov a centrat de pe partea dreapta pana la Wesley, care a reluat din foarfeca, portarul lui Debrecen reusind sa respinga in bara. Buhaescu a fost faza si a impins balonul in plasa pentru 2-1. Maghiarii au pus presiune cateva minte pe final, insa nu au reusit sa egaleze.