*
    Campurile marcate cu steluta (*) sunt obligatorii.
Te afli aici: Start Stiri FC Vaslui-Sportul Studentesc 4-2

FC Vaslui-Sportul Studentesc 4-2

pouga_sportulGalben-verzii au inscris de 4 ori in poarta Sportului, intr-o partida in care oaspetii nu au aratat deloc a echipa care din sezonul viitor va evolua in divizia secunda. Hizo a facut cateva modificari in structura de baza a echipei, astfel ca in primul 11 au aparut numele lui Cerniauskas, Zmeu sau Pouga.
Sportul a inceput partida cu mult curaj, iar deschiderea scorului a venit destul de tarziu. In minutul 36 Milisavljevic i-a pus mingea pe frunte lui Balace, iar fundasul stanga al Vasluiului a inscris pentru 1-0. Vasluiul a intrat in avantaj la pauza, iar partea secunda a inceput cu o echipa a Sportului foarte decisa sa inscrie. Cei care au marcat au fost insa tot vasluienii. Adailton l-a gasit excelent pe Pouga la coltul scurt, iar atacantul camerunez a inscris cu capul din 6 metri ('58). 2-0 si studentii au inceput sa cedeze teren. Nici 2 minute mai tarziu, galben-verzii i-au surprins pe oaspeti pe contraatac, iar Adailton a majorat scorul la 3-0 cu un sut puternic pe langa portarul Popescu. Minutul 80 a adus, poate, si cel mai frumos gol al Vasluiului din acest retur de campionat. Cei doi brazilieni de la Vaslui au facut sah-mat apararea Sportului, iar Wesley a majorat scorul la 4-0. Prelungirile au adus si reusitele oaspetilor. Mai intai, in minutul 91, Maxim a transformat o lovitura de pedeapsa, iar Curelea a inscris dupa o centrare a lui Ferfelea. 4-2 scor final, iar Vasluiul este la mana rezultatelor pentru a ocupa o pozitie mai buna in clasament.

Trebuie sa fii inregistrat pentru a posta un comentariu.