Campurile marcate cu steluta (*) sunt obligatorii.
Te afli aici: Start Stiri Primul amical, prima victorie!

Primul amical, prima victorie!

Sporting Club Vaslui-KS Skenderbeu 1-0
[VIDEO-Gol Liviu Antal]
Vasluiul a debutat cu dreptul in primul amical al verii in Austria si a trecut la limita, 1-0, de campioana Albaniei, KS Skenderbeu. Augusto Inacio a trimis din primul minut in teren toate piesele grele din lot si a fortat deschiderea scorului inca din primele minute. Nu numai albanezii, dar si vremea capricioasa s-au dovedit a fi niste adversari pe masura moldovenilor, care in cele din urma au reusit sa inscrie. Antal a reusit golul victoriei (min.40) dupa o faza de atac ca la carte pe axa Wesley-Milanov-Antal.

Galben-verzii au inceput in urmatoarea formula: Straton-in poarta, Milanov, Varela, Constantin, Salageanu - pe linia defensiva, Antal, N'Doye, Wesley, Sanmartean, Cordos, Stanciu. In partea secunda imediat dupa pauza au intrat: Cerniauskas, Hugo Luz, Heil, Canu, Popovici, Costin, Zsiga, Buhaescu.

Trebuie sa fii inregistrat pentru a posta un comentariu.