*
    *
    *
    Campurile marcate cu steluta (*) sunt obligatorii.
Te afli aici: Start Stiri FC Vaslui-Vointa Livezile 8-0 in 16-imile Cupei Romaniei

FC Vaslui-Vointa Livezile 8-0 in 16-imile Cupei Romaniei

bello-vs-livezileCu unul dintre cei mai slabi cotati adversari din aceasta runda a competitiei, Vasluiul a avut ocazia sa vada la lucru si parte din banca de rezerve ce nu a prea prins primul 11 in ultima perioada. Astfel ca cei din conducerea tehnica a Vasluiului i-au titularizat din primul minut pe Puia, Neagu, Buhaescu si Bello. Surpriza placuta a galben-verzilor s-a numit Paul Papp, care a revenit in teren dupa accidentarea din partida cu Twente.
Deschiderea scorului a venit relativ repede, dupa doar 7 minute de joc. Gheorghiu a introdus balonul in plasa dupa ce a fost servit de Buhaescu, pentru ca 15 minute mai tarziu, Bello sa se distreze cu toata apararea oaspetilor si impinga lejer mingea in plasa. Buhaescu nu s-a lasat nici el mai prejos si a inscris spectaculos cu un voleu dupa o preluare in 11 metri. Bello a inchis tabela la pauza cu a doua reusita in minutul 40. Dupa pauza, Dorin Zotinca a scos vedetele Vasluiului de la naftalina si spre deliciul publicului, Sanmartean si Wesley au aratat ca nu intamplator sunt numiti cei mai buni jucatori  ai campionatului. Cu Sanmartean in axa centrala, Vasluiul s-a cantonat in jumatatea oaspetilor, iar golul lui Costin din minutul 80 a venit ca urmare unei respingeri disperate a fundasilor Vointei. 6-0 a facut Wesley (min.82) dupa o serie de un-doiuri cu Sanmartean si Bello, iar varful nigerian si-a trecut si el in cont tripla (min.84), devenind astfel si golgheterul competitiei. Tabela a inchis-o Wesley (min.88) care l-a lasat fara replica pe goalkeeperul Voivod cu un sut la vinclu de la 25 de metri.

Trebuie sa fii inregistrat pentru a posta un comentariu.